Pożyczki bez zdolności kredytowej

Następny artykuł sekcji -

Obecnie na rynku pożyczkowym jest tak wiele możliwości pożyczania pieniędzy, że wśród nich znajdują się nawet pożyczki dla osób bez zdolności kredytowej. Dla niektórych jest to dość zaskakujące, gdyż jeszcze do niedawna wszystkie firmy kredytowe dokładnie sprawdzały historię potencjalnych klientów. Jednak kiedy firmy zaczęły udzielać krótkoterminowych pożyczek na niewielkie kwoty sporo się zmieniło. Od tego czasu wiele instytucji pożyczkowych nie sprawdza historii zadłużenia swoich potencjalnych klientów. Jest to więc spore ułatwienie dla osób bez zdolności kredytowej.

Sprawdź ofertę pożyczek

Bez problemu mogą one zaciągać nowe pożyczki. Takie rolowanie pożyczek, czyli spłacanie poprzednich nowymi nie jest jednak najlepszym pomysłem. Może się bowiem okazać, że dłużnik tak bardzo się zapożyczy, że z wielu różnych chwilówek powstanie łącznie horrendalna kwota, której zupełnie nie będzie w stanie spłacić. Chwilówki nie są niczym groźnym, tylko i wyłącznie jeżeli klient spłaca raty terminowo. Jeżeli jednak nie posiada środków pieniężnych na spłatę zobowiązania, to może odwiedzić go komornik. Jeśli natomiast komornik nie da rady ściągnąć zaległości to zostanie wystawione wezwanie przedsądowe do zapłaty zobowiązania. Po tym wezwaniu i dalszym braku uregulowania zaległych rat, firma pożyczkowa kieruje sprawę do sądu.

Na rynku, są także dostępne pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, które umożliwiają połączenie wszystkich zaciągniętych zobowiązań w jedno. Już sama konsolidacja wiąże się z istotnymi zaletami, przede wszystkim z tym, że zamiast kilku rat klient spłaca tylko jedną. Co więcej, okresy kredytowania w tego rodzaju pożyczce także są łączone w jeden czas trwania całego zobowiązania, co pozwala klientom na bardziej dogodne planowanie swojej przyszłości finansowej. Dzięki temu rozwiązania, wszystkie płatności są również dużo bardziej usystematyzowane. W konsekwencji, dużo łatwiej jest spłacać raty zgodnie z terminem. Jak łatwo się domyślić, jeżeli klient płaci jedną większą ratę raz w miesiącu, to łatwiej mu o tym pamiętać niż gdyby płacił na przykład cztery raty o różnej wartości w różnych terminach. Konsolidacja kilku różnych zobowiązań kredytowych posiada jeszcze jedną istotną cechę. Otóż takie rozwiązanie jest korzystne nie tylko dla klientów, ale również dla banków, które w konsekwencji proponują dodatkowe udogodnienia. Przy okazji konsolidacji istnieje bowiem możliwość pożyczenia dodatkowej gotówki, czyli zwiększenia kwoty całego kredytu. Ponadto, z pożyczką konsolidacyjną, dla osób bez zdolności kredytowej wiąże się zazwyczaj zmniejszone oprocentowanie i dłuższy okres spłaty. Są to bardzo istotne parametry, które skutecznie zachęcają klientów firm pożyczkowych oraz banków do dokonywania konsolidacji. W zasadzie nie ma się czemu dziwić. Przedstawione powyżej argumenty jednoznacznie przemawiają za tym sposobem radzenia sobie z długami. Oczywiście nikt za nas pożyczki nie spłaci, ale istnieje możliwość usystematyzowania płatności. Często firmy pożyczkowe oferują także możliwość płatności skonsolidowanej raty do 10. czy 15. dnia miesiąca, co oznacza, że dla wielu klientów jest to termin przypadający bezpośrednio po wypłacie. Dzięki temu, jest im łatwiej spłacić zobowiązanie i dotrzymywać terminów przedstawionych w umowie pożyczkowej.

W wyniku połączenia na przykład trzech różnych zobowiązań w ramach pożyczki konsolidacyjnej zamiast trzech rat miesięcznie będziemy spłacać tylko jedną, której wysokość może być nawet aż o kilka lub kilkanaście procent niższa, niż suma trzech wcześniej spłacanych rat. Analogicznemu wydłużeniu może ulec także i okres spłaty. Takie rozwiązanie przyciąga więc uwagę potencjalnych klientów. Wiele osób chce skorzystać z konsolidacji w celu ułatwienia sobie życia. Usystematyzowanie terminów płatności wszystkim bowiem powinno wyjść na dobre.

Podsumowując, zalet pożyczki bez zdolności kredytowej jest naprawdę wiele. Część z nich została przedstawiona w tym artykule. Jednak z pewnością istnieją jeszcze dodatkowe korzyści, które akurat daną osobę są w stanie zachęcić. Każdy z nas jest inny i każdy posiada inne priorytety. Jest to jak najbardziej zrozumiałe. Obecnie na rynku istnieje naprawdę wiele atrakcyjnych dla klientów możliwości pożyczania środków finansowych. Jedną z nich jest chociażby wspomniana konsolidacja, która ma na celu usystematyzowanie zobowiązań zarówno w portfelu klienta, jak i instytucji pożyczkowej.

Pożyczki bez zdolności kredytowej
5 (100%) głosów: 1

Skomentuj jako pierwszy "Pożyczki bez zdolności kredytowej"

Zostaw komentarz