NZD/USD w klinie

Następny artykuł sekcji - NZD/USD w klinie

W lipcu br. na kursie pary walutowej NZD/USD zaczął kształtować się klin, który do dnia dzisiejszego nie zdołał się wybić. Warto jednak wspomnieć o tej parze, ponieważ obecnie kurs znajduje się przy dolnym ograniczeniu formacji klina, a więc coś się zapewne wydarzy. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest odbicie od dolnej krawędzi klina i powrót mocy kupujących (pinbary wzrostowe na niższych interwałach, wsparcie, dolna krawędź klina, brak istotnych sygnałów sugerujących spadki), który doprowadzi kurs przynajmniej do najbliższego oporu, po którym może nastąpić lekka korekta spadkowa bądź też chwilowa konsolidacja, a następnie dalsze wzrosty.

Pamiętać również należy, że kierunek wybicia z klina jest zgodny z trendem (jak i jego trzonem), a więc w naszym przypadku – powinien wybić się górą. Na ten wykres można również spojrzeć z szerszej perspektywy, na której widać formację trójkąta (rysunek drugi), który umacnia nasze wsparcie, ponieważ kurs jest i przy jego dolnej krawędzi.

Na obecnym etapie nie rekomenduję zawierania pozycji, jednak sugeruję obserwację, ponieważ kolejny sygnał może nakreślić, w którą stronę rynek planuje pójść.

NZD/USD w kliniekliknij na zdjęcie, aby powiększyć

NZD/USD w kliniekliknij na zdjęcie, aby powiększyć

NZD/USD w klinie
5 (100%) głosów: 1

Skomentuj jako pierwszy "NZD/USD w klinie"

Zostaw komentarz